ITM 2022 Fuarı | MatSet

Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı

Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı

14.07.2022

Yaklaşık bir yıldır Kornit Digital firmasının Türkiye temsilciliğini yürüten Matset A.Ş., tekstil baskıya yönelik çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Kornit Digital’in susuz baskı ile ön işlem ve son işleme ihtiyaç duymayan baskı çözümlerine ilgi üst düzeydeydi.

 

Matset A.Ş., 14-18 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Tekstil Makinaları ITM 2022 Fuarı’na katılarak tekstil dünyasına yönelik dijital baskı çözümlerini tanıttı. Temsilcisi olduğu markaları başarıyla temsil eden Matset, yaklaşık bir yıldır distribütörü olduğu Kornit Digital çözümleriyle ITM 2022 Fuarı’na katıldı. Oldukça yoğun geçen fuarda Matset A.Ş., Genel Müdürü Doğu Pabuççuoğlu ile bir araya gelerek sohbet gerçekleştirdik.

Doğu Bey, Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na katıldınız. Kısaca fuara ait bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Doğu Pabuççuoğlu: Matset olarak, bir yıl önce Kornit Digital çözümlerini bünyemize kattık. Kornit Digital baskı sistemleri ile birlikte ürün temsilciliklerimize önemli bir ilave yapmış olduk. ITM 2022 Fuarı da bu anlamda bizim için güzel bir fırsat oldu. Çok sayıda misafir standımızı ve çözümlerimizi ilgiyle takip etti. Dijital tekstil baskıdaki çözümlerimizi sektörde buluşturduk. Katılımcısı ve ziyaretçisi ile güzel bir fuar oldu.

Dergi okuyucularımız için Kornit Digital firmasından bahseder misiniz?

Doğu Pabuççuoğlu: Kornit Digital baskı sistemleri; en güncel baskı teknolojileriyle donatılmış çok yönlü, tekstil sektörü için özel geliştirilmiş, iş akışı karmaşıklıklarını azaltan ve tekstil baskısını çok büyük derecede kolaylaştıran ve çeşitlendiren çözümleri ile dünya genelinde 100’den fazla ülkede, 1400’den fazla müşteriye kurulumu yapılan birinci sınıf baskı sistemleridir. Kornit Digital yüksek kaliteli yapısı sayesinde tekstil baskı teknolojisinde en üst seviyede sonuçlar üreten ve dijital tekstil baskı makinelerinden beklenileni tam anlamıyla sağlayan yeni çözüm ortağımızdır. Baskı sektöründe yıllardır elde ettiğimiz dijital baskı sistemleri tecrübemizi, Kornit Digital ile tekstil sektöründe de kullanacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dijital baskı pazarındaki ilerleme kaydetmek için ciddi bir tecrübenin yanı sıra sabır gerekiyor. Konvansiyonel makineler gibi kolay bir satış süreci yok. Ciddi bir emek, bilgi ve demo çalışmalarının ardından bir noktaya ulaşılıyor. Bir yıllık süreçte yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Bunun meyvelerini de almaya başladık. İlk makinemizin kurulumunu Bursa’ya gerçekleştiriyoruz.

Matset olarak çok güçlü markaları temsil ediyorsunuz. Temsil ettiğiniz markalar ve çözümleri hakkında bilgi verir misiniz?

Doğu Pabuççuoğlu: Öncelikle 45 yıldır Türk Basım Endüstrisi’ne makine ve malzeme tedariği konusunda hizmet veren Matset A.Ş., değişen pazar dinamiklerini yakından takip etmekte ve özellikle son yıllarda konvansiyonel sistemler ile beraber dijital çözümlere yönelmektedir. Matset, dijital baskı grubunda HP, Agfa ve Kornit Digital’in temsilciliklerini yürütmektedir. HP grubunda İndigo, Agfa grubunda tekstil ve ambalaj, Kornit Digital grubunda tekstil çözümlerine odaklanmıştır. Baskı dünyasının alanında en büyük ve öncü firmaları ile distribütörlük anlaşmaları yaparak bu büyük firmaların Türkiye pazarına satışını ve satış sonrası teknik servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Tüm bilgi birikimi ve tecrübesi dijital baskı çözümleri üzerinedir.

ITM 2022 Fuarı’na Kornit Digital çözümleri ile katıldınız. Kornit Digital çözümlerinin kullanıcıya sağladığı avantajlar nelerdir? Müşteri neden bu çözümleri tercih etmeli?

Doğu Pabuççuoğlu: Temsilcisi olduğumuz Kornit Digital, sıfır su ile farkını ortaya koymaktadır. Bununla birlikte ön işlem – son işlem olarak tabir edilen tüm gereksinimler tek cihazda çözümleniyor. Kumaşın öncesinde veya sonrasında herhangi bir işleme girmesine gerek kalmıyor. Bu özellikler hem işçilik hem de maliyet olarak bizi birkaç adım ileriye taşıyor. Ayrıcalıklarımızı müşteriler gördükçe geri dönüşler hızlanıyor.

Kornit Digital grubunda ne kadarlık bir satış hedefliyorsunuz?

Doğu Pabuççuoğlu: 2023 yılına kadar Kornit Dijital grubuna ait 12 adet sistemin satış ve kurulumunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Genel olarak ekonomik gidişatla ilgili görüşleriniz öğrenebilir miyiz?

Doğu Pabuççuoğlu: Piyasada uygulanan faiz oranları oldukça yüksek. Bu gerçeği göz önünde bulundurduğunuzda yatırımların önüne set çekiliyor. Birçok nedenle birkaç yıldır sektörde yatırımlar ertelendi. Bugün yatırım yapmak isteyenlerin karşısına yüksek faiz oranları çıkıyor. Yani ülke olarak faiz oranlarını bir an önce düşürmenin yollarını aramalıyız.

Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı

Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı
Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı
Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı
Matset A.Ş., Kornit Digital ile ITM 2022 Fuarı’na Katıldı